Aktualności > OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony Będzie już w najbliższą niedzielę 2 kwietnia 2017 r. Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Są okazją do globalnego zaangażowania i efektywnej międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie dlatego  po zmroku na niebiesko podświetlony zostanie budynek Urzędu Miasta Ełku. W Ełku główne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbędą się 2 kwietnia o godz. 17.00 w Ełckim Centrum Kultury.

W programie przewidziano m.in.:

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz fotograficznego „Tacy sami – pomagam” dla dzieci i młodzieży z ełckich szkół i przedszkoli – rozdanie nagród laureatom przez Prezydenta Ełku, Starostę Ełckiego i Prezesa Stowarzyszenia „Impuls”
  • Wręczenie Tytułów Honorowego Ambasadora Stowarzyszenia „Impuls”
  • Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej oraz ze szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki.

Organizatorami konkursu są: Prezydent Miasta Ełku, Starostwo Powiatowe w Ełku i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „IMPULS”. W akcję włączyły się również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej oraz ze szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki.