Ochrona zdrowia > Miasto wspiera młodych rodziców. W Ełku funkcjonują Szkoła Rodzenia oraz Poradnia Laktacyjna.
Ochrona zdrowia

„Pro-Medica” w Ełku Sp. z.o.o
ul. Baranki 24
19-300 Ełk
www.promedica.elk.com.pl

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku
19-300 Ełk
www.1wszk.elk.pl/

Poradnia laktacyjna

Szkoła rodzenia

Na rok 2019 zostały przeznaczone następujące środki:
Szkoła Rodzenia – 36 000 zł
Poradnia Laktacyjna – 60 000 zł

W 2018 roku z usług Szkoły Rodzenia oraz Poradni Laktacyjnej skorzystało:
Szkoła Rodzenia – VI turnusów, które ukończyły 61 kobiety,
Poradnia Laktacyjna – udzielono łącznie 929 usług.

Stale rośnie liczba zainteresowanych kobiet usługami.

SZKOŁA RODZENIA – Porady są bezpłatne.

Działa od 2012 r. Specjaliści pomagają w teoretycznym i praktycznym przygotowaniu się do narodzin dziecka oraz przełamaniu lęku przyszłych rodziców przed porodem. Zajęcia odbywają się w siedzibie Szkoły w Poradni Specjalistycznej przy ul. Marii Konopnickiej 1

Wykwalifikowana kadra, składająca się m.in.. z pracowników oddziału położniczego i bloku porodowego Szpitala „Pro-Medica” w Ełku, przekazuje wiedzę z zakresu:

• przebiegu ciąży, porodu i połogu,
  • pogłębienia kontaktu z nienarodzonym dzieckiem w wewnątrzmacicznej fazie życia,
  • korzyści z naturalnego karmienia noworodka,
  • pielęgnacji i opieki nad noworodkiem,
  • trudności emocjonalnych po porodzie,
  • roli ojca w czasie ciąży, porodu i po porodzie.

Uczestnicy Szkoły Rodzenia mogą zapoznać się z oddziałem położniczym i blokiem porodowym, co zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz  pozwoli zapanować nad emocjami w trakcie porodu.

PORADNIA LAKTACYJNA – Porady są bezpłatne.

Powstała w 2013 r. i działa w przychodni specjalistycznej w „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. Baranki 24 – Szpital Parter.

Celem Poradni jest wspieranie karmienia naturalnego, które zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dzieci, sprawia wiele problemów. Z usług Poradni mogą korzystać kobiety po porodzie oraz kobiety ciężarne, które pragną przygotować się do karmienia piersią.

Porad udziela również lekarz neonatolog – posiadający specjalne uprawnienia.

W ramach Poradni świadczone są następujące usługi:

• porady telefoniczne,
  • porady w środowisku – w domu karmiącej mamy,
  • porady stacjonarne w Poradni laktacyjnej

Więcej na:

www.promedica.elk.com.pl