Aktualności > Dzień Solidarności Międzypokoleniowej Międzynarodowy Dzień osób Starszych

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej Międzynarodowy Dzień osób Starszych

W czwartek obchodziliśmy już po raz piąty Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Tym razem seniorzy i młodzież integrowali się pod hasłem „Taniec łączy pokolenia”. Jest to dzień spotkań, integracji oraz zabaw , poświęcony promowaniu dialogu i solidarności międzypokoleniowej oraz upowszechnianiu tej idei wśród mieszkańców Ełku. Uroczystość w imieniu Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza Prezydenta Miasta Ełku rozpoczęła Pani Irena Podelcka Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku. Podczas spotkania Seniorzy wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku oraz młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego brali udział we wspólnych tańcach, konkursach oraz śpiewach.