Aktualności > BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW PNEUMOKOKOM

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW PNEUMOKOKOM

Pneumokoki to bakterie należące do najczęstszych przyczyn poważnych zakażeń bakteryjnych u dzieci. Często osiedlają się w gardle lub nosie,nie wywołując objawów choroby. Najczęściej wywołują one zapalenia górnych dróg oddechowych. Mogą także wywoływać ciężkie, zagrażające życiu zakażenia inwazyjne.

Szczepienia profilaktyczne przeciw pneumokokom realizowane są już po raz piąty. W tym roku realizowane będą od dnia 1 sierpnia 2017r. do 1 października 2017 r. w gabinetach poradni lekarzy rodzinnych na terenie Ełku. Szczepieniami objęte zostaną dzieci urodzone w 2014 r. Na realizację szczepień przeciwko pneumokokom przeznaczono 40.000 zł. co pozwoli na zaszczepienie 166 dzieci zamieszkałych na terenie naszego miasta. Środki finansowe pochodzą z budżetu Miasta Ełku.

W związku z tym, że liczba szczepionek jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.