Aktualności > Szczepienia przeciw grypie dla ełckich seniorów
Szczepienia przeciw grypie dla ełckich seniorów

Rusza „Program szczepień profilaktycznych przeciw grypie osób urodzonych do 31 grudnia 1949 roku prowadzonych na terenie Miasta Ełku w roku 2015″. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 września 2015 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, którzy w 2015 r. ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia. W tym roku środki finansowe przewidziane na realizację programu pozwolą na zakup ok. 1 400 szt. szczepionek, jednak w zależności od zapotrzebowania i zainteresowania pacjentów tą formą profilaktyki przeciw grypie, liczba szczepionek może się zwiększyć.Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 45 000 zł i pochodzą z budżetu „Pro – Medica” w Ełku Sp. z.o.o. Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowy który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Więcej informacji udziela:
Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku