Aktualności > Piknik rodzinny – Senior w rodzinie
Piknik rodzinny – Senior w rodzinie

W dniu 16 maja 2015 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, odbył się piknik rodzinny – „Senior w rodzinie”. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Ełku, Ełckie Centrum Kultury, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Rada Senioralna przy Prezydencie Miasta Ełku. Program wydarzenia był międzypokoleniowy. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Dla najmłodszych uczestników pikniku przewidziano  malowanie twarzy, gry terenowe, warsztaty plastyczne – decoupage z udziałem rodziców, chusta klanza, trampolina oraz kula. Atrakcji nie zabrakło także dla nieco starszych oraz seniorów. Wspólne pieczenie kiełbasek, degustacja przepysznych ciast, kartaczy oraz udział w konkursach muzycznych stanowiły świetne dopełnienie rodzinnej atmosfery. W organizacji pikniku czynnie uczestniczyli strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk, którzy w pełnym umundurowaniu czuwali nad właściwym przebiegiem działań technicznych. Ełccy streetworkerzy animowali dzieciom zabawy. Radosnego zgiełku, dziecięcego uśmiechu oraz głośnych rozmów dorosłych nie było końca.Nie zapomniano także o najważniejszych w tym dniu osobach – seniorach, którzy zachwycili publiczność mistrzowskim występem w spektaklu „Być kobietą” oraz śpiewem, który cieszył i uszy i serca słuchaczy. Celem zachęcenia do aktywności fizycznej i podkreślenia jej istoty w życiu seniora, przeprowadzono instruktaż nordic walking połączony z zajęciami aerobiku. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ełckie seniorki dzielnie i wytrwale walczyły o dobrą kondycję i jeszcze lepsze samopoczucie. Wszystkim organizatorom oraz uczestnikom naszego wydarzenia bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.