Aktualności > Niebieski Urząd 2 kwietnia 2015 r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Niebieski Urząd 2 kwietnia 2015 r. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2  kwietnia z inicjatywy Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Kataru. Obchody te mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Są również okazją do globalnego zaangażowania i efektywnej międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują dostrzeżenie i zaspokojenie potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów, poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych oraz zachęcanie społeczeństwa do postawy tolerancji i akceptacji.

Urząd Miasta Ełku oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „Impuls” chce zachęcić mieszkańców Ełku, by tego właśnie dnia zaakcentowali solidarność z tak poważnym problemem, jakim jest autyzm, poprzez ubranie się na niebiesko, przypięcie błękitnej wstążki lub zapalenie niebieskiego światełka.

Na niebiesko zostanie podświetlony m.in. budynek Urzędu Miasta w Ełku.

Główne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Ełku będą miały miejsce 15 kwietnia w Ełckim Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Finisaż konkursu plastycznego przedszkolaków „Świat na niebiesko”. Organizatorami konkursu są Prezydent Miasta Ełku i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „IMPULS”.

W akcję włączyła się również młodzież z I LO im.S. Żeromskiego, Zespołu Szkół nr 2 im. K. K.Baczyńskiego oraz Gimnazjum nr 4. Podczas gali 15 kwietnia nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu  „Świat na niebiesko” oraz nadanie tytułu Honorowego Ambasadora Stowarzyszenia osobom, które wspierają „IMPULS”