Strona główna >
Aktualności > Kampania „Biała Wstążka” 2021
Aktualności

Kampania „Biała Wstążka” 2021

25 listopada rozpoczęła się po raz dziewiąty w Ełku, kampania społeczna „Biała Wstążka” – STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET, która potrwa do 10 grudnia. To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Głównym organizatorem Kampanii jest Zespół Interdyscyplinarny Miasta Ełku do spraw przemocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku. Patronat nad kampanią objął Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku.

Między 25 listopada a 10 grudnia 2021 r. odbędzie się szereg różnych wydarzeń w ramach kampanii. Na portalu społecznościowym Facebook, na profilu @KampaniaBiałaWstazkaElk  znajdą się wszelkie informacje o planowanych działaniach. Rozpoczęciem kampanii będzie udostępnienie możliwości ustawienia nakładki białej wstążeczki na zdjęcia profilowe na Facebooku. Działanie to zastąpi dotychczasową  praktykę wręczania białych wstążek i białych róż na terenie miasta Ełku.

W dniach 25 listopada – 10 grudnia czynny jest telefon dyżurny (zaufania) 87 732 61 11 w godz. 19.00-7.00,  można uzyskać informacje o dostępnych ofertach wsparcia.

Dnia 4 grudnia 2021 r. odbędzie się również Dzień Otwartych Drzwi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku, Komendzie Powiatowej Policji w Ełku i Prokuraturze Rejonowej w Ełku. Finałem kampanii będzie konferencja, która odbędzie się 9 grudnia 2021 r., podczas której odbędzie się wykład prelegenta. Działanie realizowane są w ramach projektu „DOBRE RELACJE – BEZPIECZNIE W RODZINIE”, współfinansowanego z budżetu państwa w ramach  Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2021 r.

Więcej informacji o Kampanii Biała Wstążka 2021 oraz harmonogram na stronie https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/5532/rozpoczela-sie-kampania-bialej-wstazki-w-elku