Strona główna >
Aktualności > 13 października Dzień Ratownictwa Medycznego
Aktualności

13 października Dzień Ratownictwa Medycznego

13 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Celem Dnia Ratownictwa Medycznego jest przede wszystkim podkreślenie szczególnej roli ratowników medycznych oraz podziękowanie wszystkim osobom, które każdego dnia biorą udział w ratowaniu życia ludzkiego.

Z tej okazji Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku spotkał się z przedstawicielami ełckich ratowników medycznych ze szpitala wojskowego i miejskiego, podziękował za codzienną pracę i zaangażowanie oraz złożył życzenia.

Dzień Ratownictwa Medycznego jest szczególną okazją, by złożyć życzenia wszystkim ratownikom wyrażając swoją wdzięczność za zaangażowanie i wysiłek w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców miasta.

W tym roku Dzień Ratownictwa Medycznego jest szczególny dla nas wszystkich. Nieustająca walka z pandemią trwa. Dostrzegamy poświęcenie na wielogodzinnych dyżurach, a przy tym wciąż niegasnącą pasję do niesienia pomocy nawet w tak ciężkich warunkach.

W naszą współczesną codzienność wpisane są liczne zagrożenia, z tego powodu funkcjonowanie systemu ratownictwa medycznego jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa nas wszystkich.