Strona główna >
Aktualności > Światowy Dzień Serca – zbadaj się bezpłatnie w Ełku!
Aktualności

Światowy Dzień Serca – zbadaj się bezpłatnie w Ełku!

Zapisy od 26 września 2022 r.

Już 2 października 2022 roku, w niedzielę, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich.

Z okazji Światowego Dnia Serca Prezydent Miasta Ełku i Firma Adamed zapraszają na strefy bezpłatnych badań w Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku przy ul. Władysława Szafera 2 w godz. 10.00 – 18.00.

Oferta jest bardzo bogata. Będzie można skorzystać z badań kardiologicznych: echo serca, lipidogram (poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów), ale również zbadać poziom glukozy, zmierzyć ciśnienie i tętno.

Nie zabraknie również lekarza pulmunologa, który wykona badanie pulmonologiczne, czyli spirometrię, a lekarz diabetolog dokona badań diabetologicznych.

Na pacjentów czekać będzie okulista, który zbada dno oka, oceni siatkówkę i naczynia. Stan tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej zbada oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym.

Będzie można również zrobić USG jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, lub piersi, tarczycy, jąder.

Ponadto eksperci z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przeprowadzą warsztaty o emocjach.

Będzie możliwość zapisania się na badania w dniu wydarzenia, ale warto zarejestrować się wcześniej tj. 26 września 2022 r. przez Internet na www.AdamedDlaRodziny.com.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.