Strona główna >
Aktualności > Światowy Dzień Chorego
Aktualności

Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, który pragnął uwrażliwić ludzi na potrzeby człowieka, ukazać sens cierpienia, dać rodzinom wsparcie i zrozumienie w czasie choroby najbliższych.

Jest to także czas, w którym należy docenić pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz pracowników służby zdrowia czuwających przy pacjentach, zarówno tych hospitalizowanych w szpitalach, jak i chorych pozostających w domach czy hospicjach.

Wszystkim, którzy doświadczają choroby i cierpienia, życzę przede wszystkim wytrwałości, siły ducha i powrotu do zdrowia. Rodzinom osób chorych życzę cierpliwości, wyrozumiałości i dzielności w sprawowaniu opieki nad potrzebującymi. Życzę, by Wasza obecność przynosiła ulgę, ale także stanowiła wsparcie w najtrudniejszych chwilach. Pracownikom służby zdrowia dziękuję za zaangażowanie i opiekę nad osobami chorymi. Życzę również niesłabnącej motywacji oraz wiedzy pozwalającej przezwyciężyć choroby swoich pacjentów – powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.