Strona główna >
Aktualności > Profilaktyczne badania profilaktyczne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat
Aktualności
Profilaktyczne badania profilaktyczne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat

Profilaktyczne badania profilaktyczne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat

Bezpłatne badania profilaktyczne ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Już po raz drugi w naszym mieście realizowane będą profilaktyczne badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko.

Zapisy będą przyjmowane telefonicznie pod numer tel. 87-732-62-66 i 87-732-62-28 w dniach:

  • 16 października (piątek) w godz. 15.30 – 18.00
  • 17 października (sobota) w godz. 9.00 – 13.00

O zakwalifikowaniu dziecka do badania decydować będzie kolejność zgłoszeń.Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. Badania prowadzone będą przy współpracy Urzędu Miasta Ełku z Fundacją Ronalda McDonalda. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który w dniach 27-28 października 2015 r. stanie przed Urzędem Miasta Ełku. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.