Aktualności > „Piknik Charytatywny na rzecz Jakuba Bieńko”

„Piknik Charytatywny na rzecz Jakuba Bieńko”

W niedzielę 31 maja 2015 r. w godz. 12.00 – 20.00 w Parku Solidarności odbędzie się PIKNIK CHARYTATYWNY, organizowany w ramach Ełckich Dni Rodziny przez Wspólnotę Kościoła Baptystów w Ełku we współpracy z lokalnymi i regionalnymi instytucjami, organizacjami oraz ludźmi dobrej woli, przy wsparciu Urzędu Miasta Ełku.

Całkowity dochód z pikniku zostanie przeznaczony na zakup protez rąk dla Jakuba Bieńko. W październiku 2014 r. Kuba (23 lata) uległ wypadkowi w wyniku, którego lekarze musieli amputować obie ręce powyżej łokci. Początkowo stan Kuby był bardzo ciężki. Dziś rany po amputacjach są prawie zagojone i można już myśleć o rehabilitacji i protezach. Marzenie Kuby to powrót do normalnego i samodzielnego życia.

Program tego wydarzenia przewiduje wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, będą to m.in.: koncerty lokalnych artystów, sprzedaż domowych wypieków, bigosu i kiełbas z grilla, jak również gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz kiermasz rękodzieła i taniej książki. Zachęcamy mieszkańców Ełku i okolic do wzięcia udziału w pikniku, przyjścia całymi rodzinami, skorzystania z tego, co będzie się tam działo i wsparcia tej inicjatywy. Pomóżmy Kubie spełnić marzenie o powrocie do normalnego życia.