Aktualności > Pierwsze Porozumienia na Ełcką Kartę Seniora zostały już podpisane
Pierwsze Porozumienia na Ełcką Kartę Seniora zostały już podpisane

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz 5 maja o godz. 13:00 wręczył pierwsze „Ełckie Karty Seniora” oraz podpisał porozumienia z prywatnymi przedsiębiorcami, partnerami którzy będą udzielać zniżek ełckim seniorom.Dzisiaj (5 maja) w Urzędzie Miasta Prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczył karty jedenastu ełckim seniorom. Podczas spotkania odbyło się także podpisanie porozumienia z pierwszymi pięcioma prywatnymi partnerami którzy będą udzielać zniżek:

• Konstanty Niewiński Biuro Usług Turystycznych „SELMENT”,
  • Joanna Ostapowicz Gabinet Trychologiczno-Kosmetyczny,
  • Łukasz Gredel Gabinet Odnowy Biologicznej „ BIO-AKTIV”,
  • Menicure-Pedicure Ewa Jolanta Choma,
  • Seton K. Cichocki R. Matusiewicz Spółka Jawna – reprezentuje Pan Zdzisław Topolski.

Od 1 kwietnia 2016 r. w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku można pobierać wnioski o przyznanie Ełckiej Karty Seniora. Wnioski będą przyjmowane przez cały rok.Wydział Polityki Społecznej przyjął ok. 1000 wniosków o wydanie Ełckiej Karty Seniora. Ponadto 20 prywatnych partnerów zgłosiło się do udzielania zniżek/ulg dla ełckich seniorów (stan na 4 maja).
Inicjatywa jest elementem polityki społecznej realizowanej w Ełku, wspierającej seniorów zamieszkałych na terenie naszego miasta.
Karta uprawnia do:

• 25% zniżki od przysługującego biletu, zgodnie z obowiązującym cennikiem na usługi (korty, lodowisko, park wodny, park linowy,siłownia, sauna, fitness, nauka pływania) organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • 50% zniżki na korzystanie z ofert i na udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku,
  • 20 % zniżki na wydarzenia, których wyłącznym organizatorem jest Ełckie Centrum Kultury oraz biletów na filmy w kinie ECK w wysokości 10 zł(oprócz seansów, na które zniżka dla seniorów ustalona jest oddzielnie: Senior w kinie, retransmisje i inne),
  • zniżki na korzystanie z oferty partnerów akcji – ełckich przedsiębiorców, którzy przystąpią do inicjatywy „Ełckiej Karty Seniora” na podstawie porozumienia.

„Ełcka Karta Seniora” przyznawana jest ełckim seniorom, bez względu na status materialny. Karty będą wydawane bezpłatnie na czas nieokreślony po pozytywnej weryfikacji wniosku w terminie 1 miesiąca od dnia złożenia wniosku.