Aktualności > Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego
Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

Ponad pięćdziesiąt par z Ełku, obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia ślubu, zgromadziło się w niedzielne przedpołudnie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku.

Podczas Mszy św. jubilaci odnowili swoje przyrzeczenie małżeńskie. Na zakończenie uroczystości jubilaci otrzymali błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza oraz List gratulacyjny, który wręczył Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

„To dla nas piękny czas. 50 lat w radości i cierpieniu. Ale zawsze razem i z Bogiem. To on nas połączył, to On trwał z nami przez wszystkie lata, a my z Nim i mamy nadzieję, że to On nas zabierze do siebie po zwieńczeniu naszego życia” – mówili jubilaci.

Po Mszy św. ciąg dalszy uroczystości miał miejsce przy wspólnym stole, do którego byli zaproszeni jubilaci i ich goście.

Organizatorami uroczystości był Urząd Miasta Ełku wraz z Kurią Biskupią – Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin.