logotyp

karta seniora
Wykaz Partnerów Ełckiej Karty Seniora

Wniosek o wydanie Ełckiej Karty Seniora                                                  

 Regulamin zasad wydawania i korzystania z Ełckiej Karty Seniora

 

 _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Warsztaty dot. Konwentu Seniorów – Organizacja FOSA

 

W dniach 27 i 28 października 2021 r. odbyły się warsztaty z zakresu tworzenia planu pracy Konwentu Seniorów oraz budowanie harmonogramu działań z osobami starszymi organizowanego przez Stowarzyszenie FOSa.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Porozmawiajmy o prawach konsumentów – seniorów

 

 

Dnia 24 października 2021 r. w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta.

 

Tematem rozmów były zagrożenia, związane z pochopnym zawieraniem umów, a także nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez sprzedawców.

 

____________________________________________________________________________________

 

 

Spotkanie z policjantem – oszustwa wobec seniorów

 

 

Dnia 15 października 2021 r. odbyło się spotkanie z policjantem o tematyce oszustw wobec seniorów.

 

Osoby starsze, często stają się ofiarami oszustów i naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich,narażone są w większym stopniu na działania przestępców niż młodzi. Padają ofiarą oszustwa na wnuczka, na policjanta, na hydraulika,gazownika czy pracownika socjalnego. 

 _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

POTAŃCÓWKA SENIORALNA

 

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza 19 lutego 2020 r. (w godz. 17.00-21.00) ełckich seniorów na kolejną „Potańcówkę Seniora”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Będzie to doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu wolnego, wspólnej zabawy, tańców, długich rozmów czy wspomnień. Nie zabraknie też dobrej muzyki, która uatrakcyjni ten wspólnie spędzony czas.
Koszt 1 biletu wynosi 20 zł. Osoby posiadające Ełcką Kartę Seniora koszt 1 biletu wynosi 10 zł. Bilety będą do nabycia w kasie Ełckiego Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47 od dnia 10.02.2020 r.

Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

POTAŃCÓWKA  SENIORALNA

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza 21 styczna 2020 r. ełckich seniorów na kolejną „Potańcówkę Seniora”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Będzie to doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu  wolnego, wspólnej zabawy, tańców, długich rozmów czy wspomnień. Nie zabraknie też dobrej muzyki, która uatrakcyjni ten wspólnie spędzony czas.
Koszt 1 biletu wynosi 20 zł. Osoby posiadające Ełcką Kartę Seniora koszt 1 biletu wynosi 10 zł.  Bilety będą do nabycia w kasie Ełckiego Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47 od dnia 15.01.2020 r.
Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

________________________________________________________________________________________________________________________

 Potańcówka Seniora z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

100 lAT NIEPODLEGŁEJ

Prezydent Miasta Ełku zaprasza 7 listopada ełckich seniorów na „Potańcówkę Seniora”, która organizowana jest z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17:00 w sali „Zebra” ECK
Mile widziane będą akcenty i elementy stroju nawiązujące do tematyki związanej z Niepodległością Polski.W związku z tym, iż liczba miejsc jest ograniczona, udział w imprezie możliwy będzie tylko po wcześniejszym zapisaniu! Liczy się kolejność zgłoszeń! Zapisy prowadzone są w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku. Każda z osób zapisujących się może otrzymać maksymalnie 2 bilety uprawniające do wejścia na potańcówkę. Udział jest bezpłatny.
Więcej informacji udziela Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 2, pok. nr 15, I piętro ( pon. 8:00-16:00, wt. - pt. 7:30-15:30) oraz pod nr telefonu 87 732 62 28/65/66.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej


Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza mieszkańców na Dzień Solidarności Międzypokoleniowej „Polska Niepodległa”, w ramach 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie przy Klubie Seniora w dniu 5 października 2018 r. o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny. Głównym założeniem spotkania jest budowanie dialogu i współpracy pomiędzy pokoleniami.  W wydarzeniu wezmą udział dzieci, młodzież, seniorzy, a także uczniowie z I LO w Ełku i z SP nr 2 w Ełku.
Podczas obchodów zaplanowano m.in. występy artystyczne, animacje i zabawy, wspólne śpiewanie, wspólne tańczenie poloneza i poczęstunek.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

Potańcówka Seniora


Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza 10 października 2018 r. ełckich seniorów na kolejną „Potańcówkę Seniora”.  Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Zapisy na to wydarzenia ruszą od poniedziałku (17 września). Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny. Będzie to doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu wolnego, wspólnej zabawy, tańców, długich rozmów czy wspomnień. Nie zabraknie też dobrej muzyki, która uatrakcyjni ten wspólnie spędzony czas.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy osobiście dokonać rezerwacji.
Zapisy od dnia 17 września 2018 r. w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 2 pok. nr 15, I piętro:
poniedziałek – w godz. 8:00-16:00
wtorek – piątek – w godz. 7:30-15:30
Więcej informacji pod nr tel. 87 732 62 28/65/66.

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

Potańcówka Seniora


Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprasza 11 września 2018 r. ełckich seniorów na „Potańcówkę Seniora”. Będzie to doskonała okazja do wspólnej integracji przy rytmach inspirującej muzyki,
spędzenia aktywnie czasu wolnego, wspólnej zabawy, tańców, długich rozmów czy wspomnień. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury. Udział jest bezpłatny. Liczy się kolejność zgłoszeń! Zapisy prowadzone są w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku.
Więcej informacji:
Wydział Polityki Społecznej UM Ełku, ul. Piłsudskiego 2, pok. nr 15, I piętro:
tel.: 87 73-26-266, 87 73-26-228

 

________________________________________________________________________________________________________________


 Potańcówka Seniora

Prezydent Miasta Ełku zaprasza seniorów na Potańcówkę Seniora, która odbędzie się dnia 13 czerwca 2018 r. w Ełckim Centrum Kultury na Sali Zebra w godzinach 17.00 – 22.00. Jest to doskonała okazja nie tylko do wspólnej zabawy i spędzenia miłych chwil w rytmach inspirującej muzyki, ale przede wszystkim do integracji pomiędzy uczestnikami imprezy. W związku z tym, iż liczba miejsc jest ograniczona, udział w imprezie możliwy będzie tylko po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji. Zapisy prowadzone będą do dnia 8 czerwca 2018 r. pod numerami telefonu: 87 73 26 266/ 87 73 26 228. Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 2, pok. nr 15, I piętro  ( pon. 8.00 – 16.00, wt. - pt. 7.30 – 15.30 ) lub telefonicznie.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Klub Seniora  Senior +  w Ełku


Dobiegają końca prace remontowe na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 10, w którym będzie mieścił się Klub Senior+ w Ełku. Klub powstał dzięki dofinansowaniu  do utworzenia i wyposażenia placówki w ramach Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020, edycja 2017. Rozpoczynamy nabór osób chętnych do skorzystania ze wsparcia Klubu Senior+. Zapraszamy osoby w wieku 60+, mieszkańców miasta Ełku. Deklarację o przystąpieniu do Klubu Seniora Senior+ należy złożyć  przy ul. Piłsudskiego 8. Preferowane będą osoby o niskim dochodzie, spełniające kryterium dochodowe zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.  Planuje się, że Klub Senior+ będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.  Pierwsze zajęcia rozpoczną się w styczniu 2018 r.  Szczegółowe informacje udzielają pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku (pok nr 4 lub nr 1 parter, ul. Piłsudskiego 8, 19-300 Ełk, tel. 87 732 67 23 lub 87 732 64 50).
Deklaracja o przystąpieniu do Klubu Seniora „Senior+”

_________________________________________________________________________________________

Karnawałowa Potańcówka Seniorów


DSC 0083a
W dniu 22 lutego 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Karnawałowa Potańcówka Seniorów, której organizatorem był Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.  Doskonała oprawa muzyczna oraz szampańskie nastroje gości sprawiły, że parkiet przeżywał prawdziwe oblężenie. Uczestnicyimprezy biesiadowali przy współczesnych rytmach oraz znanych wszystkim starych przebojach. Nie zabrakło także  konkursów z nagrodami. Prawdziwą niespodzianką był występ grupy Seniorek, które pod czujnym okiem instruktorki Pani Elżbiety Kozłowskiej – Plak zaprezentowały swoje umiejętności w tańcu Zumby Gold.Karnawałowa Potańcówka Seniorów była doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy i spędzenia miłych chwil w rytmach inspirującej muzyki, ale przede wszystkim dała możliwość integracji pomiędzy uczestnikami imprezy i szansę na zawiązanie nowych znajomościoraz przyjaźni.

______________________________________________________________________________________________

Karnawałowa Potańcówka Seniora

 

Prezydent Miasta Ełku zaprasza seniorów na Karnawałową Potańcówkę, która odbędzie się dnia 22 lutego 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury na Sali Zebra w godzinach 17.00 – 22.00. Zapisy do dnia 20 lutego 2017 r. pod numerami telefonu: 87 73 26 266/ 87 73 26 228. W związku z tym, iż liczba miejsc jest ograniczona, udział w imprezie możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji na wskazne wyżej numery telefonu.
Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, ul. Piłsudskiego 2, pok. nr 15, I piętro
( pon. 8.00 – 16.00, wt. - pt. 7.30 – 15.30 ) lub telefonicznie.

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 Spotkanie z Panią Agatą Laskowską

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Amazonki zaprasza seniorów na spotkanie z panią dietetyk Agatą Laskowską,które odbędzie się dnia 17.02.2017 r. o godzinie 15.00  w  kamienicy przy ul. Małeckich 3 IV piętro w sali konferencyjnej .Tematem spotkania będzie " Żywienie i dieta w chorobie z nadciśnieniem tętniczym '' Serdeczne zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.Wstęp wolny.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Kolejni Partnerz Ełckiej Karty Seniora

Partnerzy16 06 2016
Prezydent Tomasz Andrukiewicz 16 czerwca podpisał kolejne 4 porozumienia z ełckimi przedsiębiorcami-partnerami, którzy będą udzielać zniżek w ramach "Ełckiej Karty Seniora".16 czerwca Prezydent Ełku spotkał się z prywatnymi przedsiębiorcami, aby podpisać kolejne 4 porozumienia, w ramach których ełckie firmy będą udzielać zniżek wszystkim posiadaczom "Ełckiej Karty Seniora".Nowi partnerzy, którzy włączyli się do akcji wspierania ełckich seniorów, będą udzielać następujących zniżek:

Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. w Ełku, ul. Suwalska 91:
• 10% zniżki na zakup wszystkich produktów (nie dotyczy specjalnych akcji promocyjnych),

Firma Remontowa Dariusz Wrzosek w Ełku, ul. Tuwima 6/57:
• do 30% zniżki na usługi remontowe,

Key-Ko Robert Kuczyński, Pub Warka w Ełku, ul. Pułaskiego 24:
• 10% zniżki na usługi gastronomiczne,
• 10% zniżki na organizację spływów kajakowych,

Sklep Odzieżowy TARA w Ełku, ul. Armii Krajowej 28:
• od 10% do 15% zniżki na cały asortyment

W programie „Ełckiej Karty Seniora" uczestniczy 21 partnerów (stan na 16 czerwca 2016 r.) udzielających zniżek ełckim seniorom.

_____________________________________________________________________________________________

 

Pierwsze Porozumienia na Ełcką Kartę Seniora zostały już podpisane

 

IMG 4811
Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz 5 maja o godz. 13:00 wręczył pierwsze „Ełckie Karty Seniora" oraz podpisał porozumienia z prywatnymi przedsiębiorcami, partnerami którzy będą udzielać zniżek ełckim seniorom.Dzisiaj (5 maja) w Urzędzie Miasta Prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczył karty jedenastu ełckim seniorom. Podczas spotkania odbyło się także podpisanie porozumienia z pierwszymi pięcioma prywatnymi partnerami którzy będą udzielać zniżek:

 • Konstanty Niewiński Biuro Usług Turystycznych „SELMENT",
 • Joanna Ostapowicz Gabinet Trychologiczno-Kosmetyczny,
 • Łukasz Gredel Gabinet Odnowy Biologicznej „ BIO-AKTIV",
 • Menicure-Pedicure Ewa Jolanta Choma,
 • Seton K. Cichocki R. Matusiewicz Spółka Jawna – reprezentuje Pan Zdzisław Topolski.

 

Od 1 kwietnia 2016 r. w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku można pobierać wnioski o przyznanie Ełckiej Karty Seniora. Wnioski będą przyjmowane przez cały rok.Wydział Polityki Społecznej przyjął ok. 1000 wniosków o wydanie Ełckiej Karty Seniora. Ponadto 20 prywatnych partnerów zgłosiło się do udzielania zniżek/ulg dla ełckich seniorów (stan na 4 maja).
Inicjatywa jest elementem polityki społecznej realizowanej w Ełku, wspierającej seniorów zamieszkałych na terenie naszego miasta.
Karta uprawnia do:

 • 25% zniżki od przysługującego biletu, zgodnie z obowiązującym cennikiem na usługi (korty, lodowisko, park wodny, park linowy,siłownia, sauna, fitness, nauka pływania) organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • 50% zniżki na korzystanie z ofert i na udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku,
 • 20 % zniżki na wydarzenia, których wyłącznym organizatorem jest Ełckie Centrum Kultury oraz biletów na filmy w kinie ECK w wysokości 10 zł(oprócz seansów, na które zniżka dla seniorów ustalona jest oddzielnie: Senior w kinie, retransmisje i inne),
 • zniżki na korzystanie z oferty partnerów akcji – ełckich przedsiębiorców, którzy przystąpią do inicjatywy „Ełckiej Karty Seniora" na podstawie porozumienia.

  „Ełcka Karta Seniora" przyznawana jest ełckim seniorom, bez względu na status materialny. Karty będą wydawane bezpłatnie na czas nieokreślony po pozytywnej weryfikacji wniosku w terminie 1 miesiąca od dnia złożenia wniosku.

_____________________________________________________________________________________________

 

Ełcka Karta Seniora

Serdecznie zapraszamy ełckich seniorów do składania wniosków na Ełcką Kartę Seniora. Wnioski od 01.04.2016 r.będzie można pobrać oraz złożyć  w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku ul. Piłsudskiego 2 pok. nr 15 lub na stronie www.elk.pl w zakładce Polityka Społeczna. Inicjatywa jest elementem polityki społecznej realizowanej w Ełku, wspierającej seniorów zamieszkałych na terenie naszego miasta.
Celem wprowadzenia karty jest m.in. przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu seniorów z terenu Miasta Ełku, umocnienie roli, funkcji oraz jakości życia seniorów, zwiększenie seniorom dostępności do oferty kulturalnej, rekreacyjnej, sportowej oraz rehabilitacyjnej. 

Ełcka Karta Seniora uprawnia do:


- 25% zniżki od przysługującego biletu, zgodnie z obowiązującym cennikiem na usługi ( korty, lodowisko, park wodny, park linowy,
siłownia, sauna, fitness, nauka pływania) organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
- 50% zniżki na korzystanie z ofert i na udział w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku,
- 20 % zniżki na wydarzenia, których wyłącznym organizatorem jest Ełckie Centrum Kultury oraz biletów na filmy w kinie ECK w wysokości 10 zł
( oprócz seansów, na które zniżka dla seniorów ustalona jest oddzielnie: Senior w kinie, retransmisje i inne)
- zniżki na korzystanie z oferty partnerów akcji – ełckich przedsiębiorców, którzy przystąpią do inicjatywy „Ełckiej Karty Seniora"
na podstawie porozumienia.


„Ełcka Karta Seniora" przyznana zostanie ełckim seniorom, bez względu na status materialny.

Uchwała nr XVI.177.16 Rady Miasta Ełku z dn. 22.03.2016r. w sprawie przyjęcia "Ełckiej Karty Seniora"

http://bip.elk.warmia.mazury.pl/system/obj/19278_UR.177.16.pdf
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

 

W dniu 1 października 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych już po raz IV w naszym mieście obchodziliśmy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który odbywał się pod hasłem „ Sport łączy pokolenia”. Dzień ten był szczególny, gdyż dawał możliwość integracji i budowania dialogu pomiędzy pokoleniami. Uczestnicy mogli wziąć udział w kursie samoobrony prowadzonym przez funkcjonariuszy ełckiej Straży Miejskiej, obejrzeć występ grupy tanecznej „Skaczące Nutki” w wykonaniu „Tańca Dżentelmena”, wziąć udział w konkurencjach sportowych takich jak rzut piłką do kosza, sztafecie z zadaniami, zajęciach fitness, przeciąganiu liny i podawaniu piłki na czas. W programie było również przygotowanych wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. animacje oraz liczne konkursy o charakterze sportowym.

Organizatorzy Dnia Solidarności Międzypokoleniowej

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, Rada Senioralna przy Prezydencie Miasta Ełku, Zespół Szkół Samorządowych w Ełku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Stowarzyszenie „Alternatywa”.

 

_____________________________________________________________________________________________

Rada Senioralna przy Prezydencie Miasta Ełku

Prezydent Tomasz Andrukiewicz powołał zespół pod nazwą „Rada Senioralna przy Prezydencie Miasta Ełku" w celu zapewnienia ełckim seniorom większego wpływu na sprawy dotyczące społeczności miejskiej, a zwłaszcza najstarszych mieszkańców.
Rada jest organem doradczym, inicjatywnym i opiniotwórczym Prezydenta Miasta Ełku w sprawach dotyczących integracji i wspierania osób starszych.
Celem Rady jest integracja i wspieranie środowiska osób starszych oraz służenie społeczności miasta, a zwłaszcza seniorom poprzez reprezentowanie ich interesów, konsultowanie decyzji dotyczących seniorów i wspieranie działań przyjaznych tej grupie wiekowej.
Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie i nieodpłatnie.
Rada może występować do Prezydenta z propozycjami przygotowania odpowiednich regulacji prawnych lub podjęcia działań niezbędnych ze względu na potrzeby seniorów. Do zadań Rady należy w szczególności:
• współpraca z Prezydentem Ełku przy podejmowaniu decyzji dotyczących istotnych oczekiwań i potrzeb ludzi starszych,
• przedstawianie Prezydentowi propozycji dotyczących ustalania zadań priorytetowych oraz terminów ich realizacji,
• zgłaszanie Prezydentowi uwag do aktów prawa miejscowego dotyczących osób starszych,
• inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej osób starszych oraz współpracy samorządu ze środowiskiem osób starszych,
• współpraca z organizacjami i instytucjami, które zajmują się problemami osób starszych,
• monitorowanie potrzeb seniorów,
• inicjowanie działań na rzecz seniorów,
• podejmowanie działań służących ochronie praw i poszanowaniu godności osób starszych,
• wspieranie wszelkich form aktywności,
• podejmowanie działań zmierzających do wykorzystania potencjału i czasu ludzi starszych na rzecz inicjatyw środowiskowych w szczególności w zakresie edukacji, kultury, sportu i wypoczynku,
• budowanie pozytywnego społecznego wizerunku osób starszych.
Rada złożona jest z przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych działających na rzecz środowiska osób starszych lub zrzeszających osoby starsze. Stąd wśród powołanych członków są nie tylko seniorzy.